Unija Kvarnera najavila izlazak na predstojeće parlamentarne izbore

Danas je na Trsatskoj gradini održana konferencija za medije Unije Kvarnera na kojoj je najavljen izlazak na predstojeće parlamentarne izbore.

Na konferenciji su sudjelovali:

g. Marko Boras Mandić - predsjednik Unije Kvarnera i dožupan PGŽ

g. Đanino Sučić - potpredsjednik Unije Kvarnera

g. Nedo Pinezić - nestranački kandidat, uspješan privatni poduzetnik i stručnjak u turizmu

gđa. Lara Bressan Antonina - članica Senata Unije Kvarnera

g. Norbert Mavrinac - tajnik Unije Kvarnera i predsjednik Opčinskog vijeća Općine Čavle

Ideja pokretanja regionalne opcije kod osnivača stranke bila je prisutna dugi niz godina i to kroz otvaranje mnogobrojnih tema i poticanje inicijativa od regionalnog značaja. Jedna od tih tema, pokrenuta još prije tri godine, postala je aktualna unazad nekoliko dana kada je potvrđena odluka o ukidanju naplate mostarine na Krčkom mostu.

Marko Boras Mandić - predsjednik Unije Kvarnera i dožupan Primorsko goranske županije:

„Unija Kvarnera svoje će kandidate predstaviti u 7., 8. i 9. izbornoj jedinici i to s jako puno dobre energije, entuzijazma i uvjerenja da je zastupanje kroz regionalnu opciju jedini ispravan put koji može maksimalizirati sve one projekte koji su izuzetno bitni za građane Kvarnera i Rijeke. U Uniji Kvarnera uvjereni smo da je jedini način taj da građani biraju regionalnu opciju, da biraju onu opciju koja ima sjedište na Kvarneru i koja ne mora ići po mišljenje izvan naše županije i na taj način izabrani saborski zastupnici mogu zastupati one ciljeve i programe koje su obećali pred biračima. Iznimno me veseli što će na listi u 8. izbornoj jedinici biti niz nestranačkih osoba koje mogu konkretno kazati što su postigli u poslovnoj sferi, ali isto tako i stranački kandidati koji su vrlo aktivni u lokalnim sredinama i koji su realizirali brojne projekte na dobrobit građana. Biramo ljude koji će se beskompromisno boriti za interes Kvarnera i Rijeke. Posljednja tri desetljeća pozicija Rijeka i okolica nisu onakve kakvu zaslužujemo i nisu u skladu s našim potencijalima. Zbog toga, neopterećeni ideologijom i stranačkim stegama idemo u pobjedu na novim izborima, a to je svaki osvojeni mandat i mogućnost da se čuje glas naše regije u Hrvatskom saboru.“

Đanino Sučić - potpredsjednik Unije Kvarnera:

„Unija Kvarnera je stranka koja je nastala upravo na ideji da artikulira interese regije kako bi omogućila da se čuju glasovi i potrebe građana ovog kraja. Naša izborna jedinica i naša županija su vrlo raznolike, a različita područja podrazumijevaju i različite potrebe i potencijale razvoja. Potrebno je valorizirati te razlike i iznaći načine da se donose odluke i propisi koji daju mogućnost da se te razlike stave u funkciju razvoja društva i gospodarstva. U Saboru želimo imati ljude koji će glasno reći što ovoj regiji treba kroz odbore, donošenje i pripremu zakona, a jedna od ključnih stvari je svakako regionalizacija, decentralizacija i spuštanje ovlasti na niže razine. Želimo brži razvoj turizma i gospodarstva primjeren našoj regiji kako bi bila jedan od pokretača Republike Hrvatske.“

Nedo Pinezić - dugogodišnji uspješni privatni poduzetnik i stručnjak u turizmu:

„U Uniji Kvarnera prepoznao sam novi smjer hrvatske demokracije. Nažalost, do sada su određeni izabrani politički predstavnici s ovog područja često zaboravljali na interese i probleme ljudi koji su ih izabrali. U svojim kolegama vidim veliku želju za održavanjem kontinuiteta razgovora i kontakta s lokalnom bazom kako bi se izbjeglo donošenje zakona bez konzultacija sa strukom ili ljudima s terena. Takva loša praksa dogodila se s donošenjem paketa turističkih zakona u prošloj godini koji su doveli do velikih problema. Nužna je promjena u načinu dosadašnjeg političkog funkcioniranja, a inicijativa za promjenu zakona koji se donose u Saboru mora dolaziti od naroda. Vjerujem da zajedno možemo dokazati da je to moguće i da će mnogi poduzetnici prepoznati ovu inicijativu, a možda i potaknuti svoje izborne baze da razmisle o tome kome će dati svoj glas.“

Unija Kvarnera je u proteklih nekoliko godina pokazala da je više od političke stranke jer je uz sebe vezala brojne relevantne stručnjake iz raznih područja. Svi su oni dugogodišnjim djelovanjem dokazali ljubav prema rodnom kraju, a upravo su kroz Uniju Kvarnera dobili snažnu platformu i mogućnost da svojim znanjem Kvarner oblikuju u regiju gdje će se dobro živjeti i gdje će se ostajati živjeti.

„Koliko je bitno imati svog predstavnika u Saboru i regionalnu platformu najbolje svjedoče danas bogate regije u Europi koje nekada nisu bile bogate - primjerice Baskija ili Katalonija. Vrlo je indikativno kod svih tih regija da su imale jaku regionalnu opciju koja se u parlamentu izborila za lokalne interese“ – dodao je Boras Mandić.